HANNAH EPPERSON (Kanada)
Reede, 20. aprill 2018 kell 19.00 Rakvere Tark Maja

Kanada päritolu artisti Hannah Eppersoni väljendusvahenditeks on tema hääl, viiul ja luuper. Eppersoni muusikast leiab nii kammerlikkust kui ka ambitsioonikat poptunnetust, mis teeb temast põneva piire ületava artisti. Resideerudes New Yorgis, on ta leidnud Suures Õunas tõelise kodu oma ekspressiivsele ja mitmetahulisele loomingule.

Muusiku 2016. aastal ilmunud debüütalbum “Upsweep” demonstreerib ilmekalt artisti võimet interpreteerida sama algmaterjali polaarselt erinevate meetoditega. Mõtteliselt kaheks jaotatud plaadi esimene pool “Amelia” on paigutatud popformaati, teine pool “Iris” aga võimaldab avastada samu palasid läbi hillitsetuma paleti. Plaadi helimaailm on unenäoline segu folgist, barokk- ja sündipopist, moodsast r’n’b’st ja jazzist. Popformaadile toetuv algus moondub oma varjuküljel aga viirastuslikuks muusikaliseks vaikeluks, mille keskmes on viiuli nüansirikkad ja sageli hoomamatud toonid.

Tema muusika on äratanud laialdase publikuhuvi ja jätnud lummava mulje nii kontserdikülastajatele kui muusikakriitikutele. Pärast arvukaid kontserte Belgias, Prantsusmaal, Hollandis, Austrias, Portugalis, Hispaanias, Venemaal, Ungaris ja mujal teeb lauljatar Jazzkaarel oma Eesti debüüdi. 2018. aasta kevadel ilmub Hannah Eppersoni esikalbumi järg “Slowdown”, mis on oodatud nii Ameerika kui Euroopas.

 

DELBECQ 3 (Prantsusmaa-Kanada-Kongo)
Esmaspäev, 23. aprill 2018 kell 19.00 Rakvere Kultuurikeskus

Benoît Delbecq’i ebatraditsionaalses klaveritrios kohtuvad ehtsad ja ürgsed aafrika mõjutused kaasaegse muusika ja helipildiga. Rütmisektsiooni eest vastutab Kongo maineka löökpillikoosseisu Les Tambours de Brazza juht Emile Biayenda, keda toetab särav Kanada kontrabassist Miles Perkin. Kolmiku krooniks on prepareeritud klaveri meister prantslasest pianist Benoît Delbecq.

Omanimelise trioni jõudis pianist Benoît Delbecq pärast 20-aastast tööd erinevate projektidega. Klaveri rakendamine ka rütmipillina ja selle orgaaniline sidumine löökpillisektsiooniga on üks Delbecq’i pianismi eripärasid. Saavutatud improvisatoorsed kõlad mõjuvad hüpnootilistena, neis võib leida ka vihjeid Aafrika pügmeede rahvamuusikale.

Koosseisu perkussionist Emile Biayenda on Lõuna-Aafrika areaali tuntumaid ja hinnatumaid muusikuid, kelle haaravat mängu võib kuulda paljude aafrika poppartistide salvestustel ja rahvusvahelistel lavadel. Trummari muusikamõjudes kohtuvad kongo ja pügmee pärand, muusiku pillipark koosneb kaasaegsest trummikomplektist ja aafrika kohalikest rütmipillidest. Emile Biayenda koostöö Benoît Delbecq’iga sai alguse 1994. aastal, mil nad tuuritasid Aafrika riikides nende karjääris olulisel kohal oleva koosseisuga Jazz Mic Mac. Basskitarrist Miles Perkins on Delbecq’i trio tugisammas, toetades pianisti keerukaid rütmistruktuure koosseisus, kus igal liikmel on võrdselt kandev roll.

Täname: Prantsuse Instituut
Koostöös agentuuriga Vapaat Äänet.

Piletid: Piletilevist 10 eurot või enne kontserti kohapeal 15 eurot.