R 5. oktoober kell 21:00 – L 6. oktoober 2018 kell 04:00

Uksed kl 21, muusikavideod, avatud puhvet
kl 22 DJ set
kl 23 MR. GARFIELD live
kl 00:30 WATERFLOWER live
DJ pidu kuni varahommikuni (dj garfield, Waterflower (dj/vj set) ja teised)

Rakvere Kultuurikeskuse suur saal · Kreutzwaldi 2, Rakvere

Sügishurm Rakveres (Fall Fascination in Rakvere) on minifestival kaamose ennetamiseks ning muusikaline leevendus pärast ekstreemset suve ja karmi talve eel, kahe äärmuse vahetudes – rõhutamaks, et Rakvere on atraktiivne ja mõnus kultuurinautlemise koht igal aastaajal. Saab olema sume-tume sügisõhtu, mille muusikaline osa on energiast pakatav elektrooniline tantsumuusika 80ndate retropopist tänapäevase unenäolise elektropopini. Muusika toob kokku, muusika ühendab ja huumor aitab lõhesid ületada. Lõbus pidu kõigile, olenemata Sinu maailmavaatelistest ja poliitilistest ning misiganes teistest eelistustest.

WATERFLOWER (Läti)
http://www.waterflower.lv
https://www.facebook.com/WaterflowerMusic
https://soundcloud.com/waterflower
https://www.youtube.com/channel/UCOtqGe_PR5hPUOE5U2Uk-6g
https://www.instagram.com/the_water_flower/

Sabine Moore on üks esimesi soolo naisartiste Läti elektroonilises muusikas. Waterflower on kunstniku Sabine Moore’i audiovisuaalse esitluskunsti projekt. Sabine Moore’i omavahel läbipõimitud muusika ja visuaalid viivad audiovisuaalsele rännakule unikaalsesse maailma, kus heli- ja videopilt moodustavad ühtse orkestreeritud ansambli. Lavakujundus on inspireeritud 19. sajandi juugendstiilis illustratsioonidest (nt Mucha ja Beardsley).

Muusikaliselt ühendab Waterfloweri elektrooniline muusika žanre nagu Dream Pop, Experimental Pop, Art Pop ja Ambient. Tema mitmekihilised kompositsioonid on loodud erinevatest helisämplingutest – mänguasjad, voolav vesi, klaashelmed, aiatööriistad, mis seejärel miksitakse süntesaatorite orkestreeritud saundidega – näiteks viiuliga, kummituslike klaverimeloodiatega ja Sabine Moore´i üleva vokaalidega.

Laval muudetakse elavad potitaimed puutetundlikuks süntesaatoriks, kasutades selleks vastavaid andureid (taimed esinemise käigus kahjustatud ei saa). Sarnane tehnika võimaldab ka eraldi tehast tegutseda reaalajas midi-kontrollerina kunstniku visuaalidele. Videoanimatsioonides kuvatavateks teemadeks on loodus ja teadused ja nende vastastikune koosmõju. Võiks öelda, et “Waterflower” on nagu ulmeline rännak maailmas, mis jääb väljapoole meie ajajoont.

Üsna sageli esineb ja teeb koostööd luuletajate ja moderntantsu tantsijatega, kes on inspireeritud “Waterfloweri” muusikast,
Sabine Moore on kehastunud “Waterflower” esinemise ajaks spetsiaalselt loodud isiku paralleelsele imagole ja iseloomule. Seda rõhutavad lavakujunduses kasutatavad erinevad kostüümid ning omanäolised soengud ja peaehted, mis on otseselt seotud tema muusika teemadega.

Sabine Moore on tegev ka esitluskunstnikuna (nt kasutades 2-meetri pikkuseid pliiatseid ja suurt paberit süntesaatorina), ning samuti on ta elektroclash ansambli MMMM (LV) aktiivne liige, tegev doom folk / ambient bandis Lost Harbors (UK / LV) ja endine liige avangardmuusika kollektiivis More Kauna Nav (LV / DE).

Pärast Waterfloweri sündi 2006. aastal (esialgu salvestas ta nime all “Kroffork”) on ta sellega esinenud Baltimaades, Skandinaavias ja teistes Euroopa riikides, näiteks Saksamaal, Hollandis, Poolas, Ungaris, Serbias, Hispaanias, Iirimaal ja Suurbritannias, sealhulgas üles astunud mitmetel festivalidel : Laba Daba (2018), Baltic Pride (Riga 2018), Postivus (LV, 2014 and 2016), Ladyfest Tallinn (EE, 2013), Tenderete (SP, 2012), Eskusplosion (FI, 2014), Leigh Folk Festival (UK, 2015, 2016, 2017).

Waterflower – Vairogi https://youtu.be/v1p9kTngT6o
Waterflower – Of Shimmering Light and Living (live at Leigh Folk Festival 2017) https://youtu.be/8lPkuHnIBRs
Waterflower – Different (live at Jigsaw, Dublin, Ireland 29/09/17) https://youtu.be/X9scDA-QwUA
Waterflower // Live @ Erica Synths Garage https://youtu.be/iJD4wYQ1p9Q